Nasze usługi

Zakres oferowanych usług

Natoni oferuje Klientom indywidualnym oraz firmom kompletny pakiet rozwiązań związanych z elektromobilnością. Od etapu doradztwa i wyceny rozwiązania, przez przygotowanie instalacji elektrycznej, dostawę i montaż stacji ładowania, po zaawansowane rozwiązania wykorzystujące fotowoltaikę i magazyny energii. Przygotowujemy stacje ładowania zgodnie z wymogami UDT i asystujemy przy ich odbiorze. Opracowujemy dokumentacje projektowe, analizy i raporty.  Projekty realizowane są przez specjalistów posiadających doświadczenie i niezbędne kompetencje. Wszystko po to, żeby nasi Klienci czuli się bezpiecznie i byli zadowoleni z jakości usług świadczonych przez naszą firmę.

0 +
analiz i audytów
0 +
instalacji i montażów

Bogate doświadczenie

Firma Natoni zaczęła działać na początku 2019 roku z misją realizacji rozwiązań eco i energooszczędnych z elementami koncepcji smart city. Pierwsze projekty, których realizację rozpoczęliśmy jako główny podwykonawca, dotyczyły wdrożenia standardów elektromobilności w poszczególnych punktach dealerskich różnych marek samochodowych. W trakcie trwania projektów wypracowaliśmy własną metodykę prowadzenia audytów, których produktem finalnym jest raport udzielający kompleksowej odpowiedzi na standardowe pytania: kto? co? gdzie? jak? kiedy? i za ile? W sumie, w ciągu tylko jednego roku, opracowaliśmy ponad 450 takich raportów. 

Dzięki zaangażowaniu osób z różnym doświadczeniem i kompetencjami, dokumenty te, oprócz aspektów stricte technicznych, mogą zawierać analizy prawne i/lub ekonomiczne. Wraz z rosnącą świadomością użytkowników aut elektrycznych, coraz częściej przygotowujemy kompleksowe badania mające na celu wdrożenie rozwiązań energooszczędnych z wykorzystaniem fotowoltaiki, urządzeń bilansujących moc, czy magazynów energii. Doradzamy, jak przygotować poprawnie wnioski dotyczące ładowarek i kwestii związanych z energią elektryczną do właściwych urzędów. Realizacją projektów z tego zakresu zajmuje się pion doradczy, który wspierany jest przez projektantów technicznych.

Projekty wykonawcze realizowane są przez ekipy techniczne, których członkowie posiadają wymagane uprawnienia techniczne, certyfikaty oraz wiedzę i doświadczenie umożliwiające im wykonywanie zadań związanych z przygotowaniem instalacji i montażem urządzeń. Tylko w  ciągu ostatniego roku zrealizowaliśmy ponad 320 instalacji zasilających ładowarki typu wallbox, stacje ładowania na prąd stały oraz huby elektromobilności. W ostatnim czasie rozwijamy współpracę z operatorami stacji ładowania wykonując dla nich instalacje oraz montaż publicznych stacji ładowania. Wdrażamy również dla nich programy flotowe, których celem jest montaż ładowarek w domach pracowników.  Jednocześnie rozwijamy usługi dodatkowe wykonując instalacje fotowoltaiczne oraz montując rozwiązania bilansujące moc na obiektach. Przed autoryzowanym uruchomieniem stacji ładowania dokonujemy niezbędnych zmian w istniejących instalacjach elektrycznych lub planujemy i budujemy nowe trasy techniczne oraz rozdzielnice „od zera” na podstawie przygotowanych projektów technicznych. Używamy materiałów oraz urządzeń znanych i cenionych producentów, których produkty wyróżnia wysoka jakość.

Wykonując prace techniczno-budowlane w terenie korzystamy w dużej mierze z własnym ekip, które realizują zadania związane z przygotowaniem tras pod infrastrukturę elektryczną nie tylko w terenie zielonym, ale również pod kostką brukową, czy nawierzchnią asfaltową. Robimy przepusty i przewierty. Mamy własną produkcję fundamentów pod różne modele stacji ładowania. Urządzenia możemy dostarczyć na miejsce własnym autem z HDS. Naszym partnerom biznesowym oferujemy również usługę magazynowania stacji ładowania. Monitorowany magazyn o powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych znajduje się na terenie firmy.       

W ramach dodatkowych usług bierzemy udział w projektach badawczych, prowadzimy szkolenia z elektromobilności oraz wspieramy od strony technicznej organizację eventów branżowych.