Natoni S.A.

DZIEŃ DOBRY!

O NAS

Cieszę się, że w poszukiwaniu rozwiązań związanych z elektromobilnością trafili Państwo w to miejsce, na stronę firmy Natoni. Mam nadzieję, że informacje zamieszczone tutaj okażą się pomocne i pomogą Państwu zapoznać się nie tylko z naszą ofertą, ale również dowiedzieć kilku informacji na tematy związane z szeroko rozumianą infrastrukturą dla aut elektrycznych. Mamy jasno postawione cele, wśród których, oprócz rozwoju usług i kompetencji, znajduje się również dzielenie się wiedzą i udzielanie rzetelnych informacji na temat ładowarek i instalacji. Dlatego planujemy rozbudowę istniejących stron i czekamy na Państwa sugestie w tym zakresie.

Pozostańmy w kontakcie! 

O FIRMIE

Firma Natoni zaczęła działać na początku 2019 roku z misją realizacji rozwiązań eco i energooszczędnych z elementami koncepcji smart city. Pierwsze projekty, których realizację rozpoczęliśmy jako główny podwykonawca, dotyczyły wdrożenia standardów elektromobilności w poszczególnych punktach dealerskich różnych marek samochodowych. W trakcie trwania projektów wypracowaliśmy własną metodykę prowadzenia audytów, których produktem finalnym jest raport udzielający kompleksowej odpowiedzi na standardowe pytania: kto? co? gdzie? jak? kiedy? i za ile? W sumie, w ciągu tylko jednego roku, opracowaliśmy ponad 450 takich raportów. Dzięki zaangażowaniu osób z różnym doświadczeniem i kompetencjami, dokumenty te, oprócz aspektów stricte technicznych, mogą zawierać analizy prawne i/lub ekonomiczne. Wraz z rosnącą świadomością użytkowników aut elektrycznych, coraz częściej przygotowujemy kompleksowe badania mające na celu wdrożenie rozwiązań energooszczędnych z wykorzystaniem fotowoltaiki, urządzeń bilansujących moc, czy magazynów energii. Doradzamy, jak przygotować poprawnie wnioski dotyczące ładowarek i kwestii związanych z energią elektryczną do właściwych urzędów. Realizacją projektów z tego zakresu zajmuje się pion doradczy, który wspierany jest przez projektantów technicznych.

Projekty wykonawcze realizowane są przez ekipy techniczne, których członkowie posiadają wymagane uprawnienia techniczne, certyfikaty oraz wiedzę i doświadczenie umożliwiające im wykonywanie zadań związanych z przygotowaniem instalacji i montażem urządzeń. W ciągu ostatniego roku zrealizowaliśmy blisko 300 instalacji, od montażu ładowarek typu wallbox w domowych garażach po instalację pierwszych w Polsce stacji ultra szybkiego ładowania uruchamianych przez firmę Greenway. Rozwijamy obszar instalacji fotowoltaiki oraz urządzeń bilansujących moc. Przed autoryzowanym uruchomieniem urządzeń dokonujemy niezbędnych zmian w istniejących instalacjach elektrycznych lub planujemy i budujemy nowe trasy techniczne oraz rozdzielnice "od zera" na podstawie przygotowanych projektów technicznych. Korzystamy z materiałów oraz urządzeń znanych i cenionych producentów, których produkty wyróżnia wysoka jakość. 

W trakcie projektów realizowanych dla naszych Klientów, zbieramy również informacje na temat Ich potrzeb i oczekiwań. Tak narodziła się koncepcja stworzenia nowego produktu jakim jest carport - innowacyjna konstrukcja, która daje schronienie dwóm autom elektrycznym i umożliwia ich równoczesne ładowanie. Produkt stworzony wspólnie z naszym partnerem technologicznym Saule Technologies wyróżnia niepowtarzalny i nowoczesny design oraz jakość i trwałość elementów użytych do jej produkcji. Carport ma również możliwość wyświetlania reklam na bocznych ścianach oraz rolecie z przodu, co czyni go wyjątkowym kanałem komunikacji marketingowej.

EVBOX - PARTNER TECHNOLOGICZNY

Naszym głównym partnerem technologicznych jest EVBox, wiodący producent ładowarek, stacji ładowania oraz oprogramowania i akcesoriów do tych urządzeń. Firma została założona w roku 2010, kiedy rynek pojazdów elektrycznych dopiero raczkował. W ciągu kilku następnych lat, realizując własną koncepcję opartą na produkcji i instalacji modułowych, wytrzymałych i łatwych w użyciu urządzeń, EVBox stał się wyłącznym dostawcą infrastruktury publicznej do ładowania aut elektrycznych w miastach takich jak Amsterdam, Rotterdam i Monaco. Potencjał firmy zauważony został przez globalny koncern energetyczny ENGIE, który w 2017 roku przejął firmę. Ruch ten spowodował dalszy rozwój EVBox, który w kolejnym roku nabył z kolei udziały EVTronic, producenta ultraszybkich stacji ładowania, rozszerzając tym samym portfolio oferowanych urządzeń. Obecnie, na całym świecie działa ponad 100.000 ładowarek i ponad 1.500 stacji szybkiego ładowania. Produkty EVBox obecne są w 55 krajach. W marcu 2020 roku, wraz z rosnącym zainteresowaniem autami elektrycznymi w naszym kraju, firma otworzyła oddział EVBox Poland.