Katalog usług doradczych

Konsultanci Natoni realizują szereg usług doradczych związanych z szeroko rozumianą elektromobilnością i efektywnym zarządzaniem energią, w tym:  

  • przeprowadzenie audytÃģw i analiz (technicznych, ekonomicznych i prawnych)
  • przygotowywanie kosztorysÃģw prac inwestycyjnych
  • planowanie rozwiązań eco i energooszczędnych
  • udział w konferencjach i panelach tematycznych
  • prowadzenie szkoleń z elektromobilności
  • instruktaÅže korzystania z ładowarek
  • procesowanie wnioskÃģw do OSD
  • uzupełnianie dokumentÃģw do UDT i pozyskiwanie niezbędnych certyfikatÃģw

Jak badamy potrzeby Klienta?

Kluczowym elementem dla nas jest zrozumienie rzeczywistych potrzeb KlientÃģw. Dlatego edukujemy Ich, Åžeby mogli podjąć świadomą decyzję dotyczącą zakupu ładowarek. Doradzamy Klientom na kaÅždym z 3 realizowanych przez nas etapÃģw analizy.

“Jeśli nie wiesz do jakiego portu płyniesz Åžaden wiatr nie będzie właściwy”  (Seneka)

01
krok

Pozyskiwanie danych

Na tym etapie Inwestor przekazuje nam podstawowe informacje związane z koncepcją montaÅžu ładowarek dla aut elektrycznych.

02
krok

Wizja lokalna

Celem wizji lokalnej prowadzonej przez technika jest zebranie wszelkich danych i informacji technicznych stanowiących wsad merytoryczny do raportu.

03
krok

Raport

Raport zawiera opis niezbędnych prac, ktÃģre naleÅžy zrealizować, aby umoÅžliwić montaÅž ładowarek do aut elektrycznych oraz wycenę tych działań.

W pierwszej kolejności staramy się pozyskać jak najwięcej informacji od Inwestora. Z jednej strony są to oczekiwania i wymagania dotyczące poprowadzenia instalacji zasilającej punkty ładowania aut elektrycznych oraz montaÅžu urządzeń, a z drugiej – uwarunkowania techniczne związane z obiektem i istniejącymi instalacjami. W tym celu zwracamy się z prośbą o przekazanie dokumentacji powykonawczej i zdjęciowej elementÃģw infrastruktury energetycznej (rozdzielnie, zabezpieczenia, trasy kablowe itp.), planÃģw zagospodarowania terenu oraz umÃģw i faktur, na podstawie ktÃģrych moÅžemy określić dostępną moc przyłącza i rezerwę mocy. Otrzymane materiały i informacje poddawane są analizie. Określamy ewentualne utrudnienia w przeprowadzeniu audytu w danej lokalizacji. Oceniamy moÅžliwość zastosowania alternatywnych ÅšrÃģdeł energii.

Wizja lokalna we wskazanej lokalizacji prowadzona jest przez audytora, w umÃģwionym wcześniej terminie. Jednorazowa wizyta trwa ok. 2-3 godzin, w zaleÅžności od wielkości i typu obiektu. Celem wizyty jest zebranie wszelkich brakujących informacji technicznych, organizacyjnych i gospodarczych, ktÃģre stanowić będą wkład merytoryczny do raportu. Ustalane są szczegÃģły dotyczące przebiegu tras kablowych i sposobu montaÅžu urządzeń. Audytora reprezentują min. 2 osoby, z ktÃģrych jedna posiada niezbędne uprawnienia i kompetencje do przygotowania projektÃģw technicznych, a druga reprezentuje ekipę techniczną odpowiedzialną za montaÅž urządzeń.

Raport przygotowany na bazie pozyskanych danych zawiera wszystkie informacje niezbędne do podjęcia działań zmierzających w kierunku instalacji punktÃģw ładowania dla aut elektrycznych oraz wycenę tych prac, w tym m.in.:

  • analizę sytuacji energetycznej;
  • koncepcję techniczną dla infrastruktury i ładowarek (lokalizacje ładowarek, przebieg tras kablowych do zasilenia urządzeń, czynności wymagane do przeprowadzenia instalacji itp.)
  • szczegÃģłowy kosztorys prac (wycena poprowadzenia instalacji, zmian w rozdzielni itp.)
  • harmonogram prac

Na Åžyczenie Inwestora dołączamy rÃģwnieÅž materiały szkoleniowe związane z ładowarkami i elektromobilnością oraz podstawowe regulacje prawne dotyczące elektromobilności.